Náš příběh

Naše rodinná firma DaMiRS má na českém trhu rytého skla více než 40tiletou tradici. Celé to vlastně začalo na konci sedmdesátých let tím, že můj děda Jiří Fišer, odvezl svojí dceru Dášu do Nového Boru na přijímací talentové zkoušky na obor Rytí skla. Tento nápad se mohl zpočátku jevit jako dosti šílený, ale opak byl pravdou. Dáša oboru naprosto propadla a zcela ovlivnil zbytek jejího života, i život můj.

Po vyučení vyráběla v té době vzácné dárkové skleničky pro své známé v blízkém okolí. Po revoluci se rozhodla založit vlastní firmu RYTÍ SKLA. Skleněné ryté výrobky rozváží po širokém okolí po obchůdcích se sklem a porcelánem. Po roce 2000 posiluji firmu já, syn Miloš Plecháč. Vystudoval jsem tutéž školu a firma dostává název DaMiRS (což jsou počáteční písmena křestních jmen Dagmar, Miloš a písmena RS jako rytí skla). Firmě se daří dobře, ve výrobě převládají dárkové sady s květinovými motivy a mysliveckou tématikou.

Po roce 2010 poptávka po dárkových sadách pomalu slábne, i obchůdky pomalu mizí a tak se jsme se v roce 2012 rozhodli pro vytvoření vlastního eshopu sklo.damirs.cz. V současné době tvoří dobře fungující obživu pro firmu. Internetový obchod nám dovoluje vytvořit poměrně rozsáhlou nabídku rytých výrobků a nové výrobky a motivy stále přibývají. Je možné cílit na konkrétní zákazníky a tak si originální dárky pro své blízké vyberou jak ženy tak muži, sportovci, motoristé, myslivci, hasiči, hudebníci a rybáři, je možné vybrat jak květinové motivy, tak i motivy různých zvířat. Velkou výhodou je ruční výroba, takže není problém vytvořit i motiv dle přání zákazníka, případně kterýkoliv výrobek doplnit jménem, výročím, věnováním, nebo jakýmkoliv textem. Zákazníci oceňují především tradiční ruční práci, originalitu výrobků, vstřícné jednání, krátkou dobu dodání a tak se rádi vrací.